Burak Değerliyurt

.Net Yazılım Geliştirici, Kundalini Reiki Master, Yogi

Aslında uzun uzun yazıyordum fakat üç farklı yazıda da hakkımda yazısından çok standart sitemde yazıp yayınladığım yazılar gibi yazdığımı fark ettim dolayısıyla gayet özet bir yazı yazacağım (:

1987 Tokat doğumluyum. Bir yazılım firmasında .Net yazılım geliştiricisi olarak çalışıyorum, Windows ve web uygulamalar ağırlıklı olmak üzere bir çok proje geliştirdim / geliştiriyorum.

Oldum olası spor seven bir insandım ortaokul ve lise yıllarım basketbolla geçti, okul takımlarına ek olarak kulüplerde oynadım en son bölgesel ligde de bir sene kadar oynadıktan sonra basketbol hayatımı sonlandırdım. Sanırım Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığına başlamama denk geliyordur.

Birkaç yıldır Yoga ile ilgileniyorum, son bir yıldır da Yoga sevgim iyice yoğunlaştı dolayısıyla günlük yoga seanslarım da yoğunlaştı. Düzenli olarak her gün yoga yapıyorum(yeni ay ve dolunay hariç) aslında çoğu zaman günde iki kez yapmaya çalışıyorum fakat günde iki kez olayını henüz düzene oturtabilmiş değilim. Son zamanlarda hayatımın merkezinde Yoga var.

Yoga'ya kısmen paralel olduğunu düşündüğüm Reiki ile de ilgileniyorum. Reiki'ye olan ilgim aslında Annem kaynaklı (: Kendisi Usui Reiki Grand Master'dır usui reikiye ek olarak birçok enerji sistemiyle de çalışıyor. Sağolsun beni de Usui Reiki 2.Seviyeye inisiye etti ek olarak kundalini reiki master da yaptı. Ben de elimden geldiğince bebek adımlarla olsa da bu enerjileri deneyimleyerek reikide de ilerlemeye çalışıyorum.

İş ve Yoga dışında kalan zamanımı da; Ailemle vakit geçirmek, yabancı dizileri takip etmek, bisiklet sürmek, basketbol oynamak, Gitar çalmak / Şarkı söylemek gibi aktivitelerle değerlendiriyorum.

Merak eden olursa, aşağıdaki yüzdeleri kafama göre girdim, herhangi bir dayanakları yok aslında (: Zaten neye göre yüzde verilebilir onu da bilemiyorum (:


Photoshop
HTML/CSS
C#
Asp.NET MVC