Yogayla Tanışın

Tarihlerle aram hiç iyi değildir, dolayısıyla yogaya ne zaman başladım tam olarak hatırlayamıyorum smile Fakat tahmini 2 yıl kadar olsa gerek. Son 1 yıldır da oldukça düzenli yapmaya başladım, elimden geldiğince hemen hemen her gün yoga yapıyorum hatta bazı günler günde iki kere yaptığım da oluyor. Aslında hayalimdeki uyku düzenine geçebilsem sabah 5 te falan uyanmaya alışabilsem günde iki kere yapma işini de rutine bindireceğim gibi. Neyse konumuz ne kadar düzenli yapmam veya günde kaç kere yoga yapıyor olduğum değil, toparlıyorum hızlıca.

Yoğun ve ciddi yoga yapma olayına Fiji McAlpine'ı keşfedince başladım. İnternette bir kaç dakikalık basit aramalarla bir çok eğitmene ve yoga derslerine ulaşabilirsiniz, ben de ulaştım zamanında. Bir çok dersi/tarzı denedim fakat sonunda aradığımı Fiji'de bulmuş olmalıyım ki sürekli onun dersleriyle ve Vinyasa Yoga ile ilerlemeye başladım. En sevdiğim ve uzun süre yaptığım dersi de hiç şüphesiz Connections to Core Power isimli dersi oldu. Başlangıç için ağır gelebilir, aynı sitede Fiji'nin yada başka eğitmenlerin beginner derslerine ulaşabilirsiniz. Ben olaylara direkt bodoslama dalmayı sevdiğim için zorlasa da bunun üzerinden ilerledim, temel hareketleri bu dersle öğrendim v.s.(tabi sonra araştırmalarım arttı orası ayrı bir yazı konusu) Fakat siz benim gibi yapmayın, beginner derslere bakın öyle başlayın düzgün ilerleyin (bu yazıyı okuyup hemen yogaya başlayacağınızı var saydım oysa ki teşvik edici bir yazı da olmadı smile

Bu yazıyı yazmaktaki asıl amaç Fiji McAlpine ve DoYogaWithMe.Com reklamı yapmaktı amacıma da ulaşmışımdır. Bir ara yoga nedir, niye yoga, faydaları nelerdir, zararları nelerdir, yoga caiz midir, yoga yapan dinden mi çıkar, manyak mıyız ki yoga yapıyoruz temalı bir yazı daha yazacağım.

Görüşmek üzere gençler.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Share on Tumblr

Facebook Yorumları


Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yapın